درباره شرکت فناوران فولاد آبتین

شرکت فناوران فولاد آبتین با بیش از یک دهه تجربه موفق در امور بهره برداری و راه اندازی واحدهای فولادی در سطح کشور، به عنوان اولین بهره بردار تخصصی واحدهای احیاء مستقیم در ایران شناخته می شود. این شرکت در سال 1389 با تصمیم و مشارکت جمعی از مدیران برگزیده صنعت فولاد کشور ایجاد شده است. شرکت فناوران فولاد آبتین تاکنون در بیش از 40 درصد واحدهای احیاء مستقیم کشور به لحاظ ظرفیت تولید، نقش های مختلفی اعم از بهره بردار، راه انداز، مشاور و ... را ایفا نموده است.

در حال حاضر این شرکت با برخورداری از توان فنی، مهندسی و بیش از 1000 نفر نیروی باتجربه، متخصص و متعهد آماده ارائه انواع خدمات گسترده و متنوع جهت امور بهره برداری، نگهداری و تعمیرات، طراحی و مهندسی و همچنین تامین قطعات و تجهیزات می باشد.
در سال 1398 میزان تولید کل آهن اسفنجی در کل کشور 27 میلیون و 907 هزار تن بوده است که از این میزان شرکت فناوران فولاد آبتین در تولید 4 میلیون و 271 هزار و 233 تن نقش موثر داشته است. حدود 73% از این تناژ در پروژه های بهره برداری با مسئولیت مستقیم این شرکت به دست آمده است و 27 درصد باقی مانده در پروژه هایی که شرکت فناوران فولاد آبتین به عنوان مشاور یا دستیار فنی نقش داشته است حاصل شده است. کیفیت آهن اسفنجی تولید شده در واحدهای احیاء مستقیم که بهره برداری آنها به صورت O&M توسط شرکت فناوران فولاد آبتین در سال 1398 انجام شده است به ترتیب برای پارامتر های MD و C برابر با 92.94 و 2.3 می باشد.